Houbařská soutěž od léta až do podzimu.
Pro všechny milovníky houbaření se dá tato soutěž zvládnout levou zadní. Hub je v lese velká spousta a co by to bylo za houbaře, kdyby neměl doma i jeden zaručený a dokonalý houbový recept, kterým dokáže doslova oslnit?
Dnes děkuji panu Ottovi, který připravil báječně voňavou liškovou polévku. U nás se jí říká “liškajda”, tak si udělejte na tuhle dobrotu chuť. Po polévce budeme servírovat hlavní houbový chod. Děkuji autorovi za prima recepty a těším se na další příspěvky lesem vonící 😉
Polévka z lišek
Suroviny:
- 250 g lišky obecné
- 2 kostky zeleninového bujonu Vitana Natur
- svazek mladé cibulky
- pažitka,
- 100 g másla
- 1 mrkev
- 4 brambory
- sůl, nové koření
Postup:
Na másle orestujeme na jemno nakrájenou mladou cibulku a na hrubo nastrouhanou mrkev. Přidáme lišky (větší nakrájené a menší vcelku) a společně restujeme a následně dusíme na másle. Do hrnce nalijeme cca 2 litry vody s rozdrobenými kostkami zeleninového bujonu, 4 kuličky nového koření a na malé kostky nakrájené brambory. Za občasného míchání cca po 30 minutách dochutíme pažitkou, oříškem másla a dle potřeby můžeme ještě osolit.
Dobrou chuť přeje Otto Plášek z Brna
Ta je krásná !!! Jsem polévková a lišková polívčička mi udělala velikou radost. Lišky jsem už hooodně dlouho neměla a úplně se rozplývám, jak jim to v té polévce sluší. Když je najdu, bude recept vyzkoušen. Obdivuji krásný porcelán, na kterém se servíruje.
Hanči:
Letos není ani o lišky nouze. Polévka jim vyloženě sluší 🙂
A ten bujón být ani nemusí.
tak to by mi chutnalo velice. sliny se sbihaji, lec lisek doma nemaje, smutnim o)))
stromy .v tvi casto uzlatokloubnat ch a kfehk ch a .8 korou V mladi asto houbovitou. Z chorob .ktcr stihaji c sluSi uv sti pfedeviim hni- .lobu o-lfi caries vertehrarum jei zachvacuje .tila obratlovd z houboviti hmoty kostni slo- .2ena a tak dasto vede zhroucenim zkaieniho .o. kik .Oidinm rod hub s podhoubim slo2en m .z hyf houbov ch vldken cldnkovan ch 2i- .jicim dilem parasiticky na listech a jin ch .nadzemnich ddstcch rostlin vyS ich dilem .saprofyticky v mrtv6m podkladu organickdm.